5 vecí, ktoré robia ľudia aby zostali v kondícii

0 48

Krásna postava a pevné svaly nie sú len otázkou dobrej genetickej výbavy. Je to výsledok nastavenia života, priorít a toho čo chcete a čo nie. Zostavili sme pre vás rebríček zvyklostí ľudí, ktorí sú fit.

Cvičenie
Cvičenie

Nedržia zbytočné diéty

Poznáte niekoho, kto je skutočne vo forme a stále sa pokúša držať nejaké nové diéty? Taký človek azda ani neexistuje, pretože ľudia vo forme nediétujú, ale zo zdravého stravovania spravili súčasť svojho životného štýlu.

V skutočnosti je udržanie kondície a nastavenie stravovania výsledkom načúvania svojmu telu. Ktoré jedlo vám robí dobre? Po čom sa cítite plní energie? Po akých potravinách sa cítite a vyzeráte dobre?

Na druhú stranu, byť príliš upätý na zdravý životný štýl tiež nie je zdravé. Sem-tam si treba dopriať aj tzv. cheat days a nejaké tie pochutiny ;).

Užívajú si cvičenie a pohyb

Ak patríte k ľuďom, ktorých nenávisť k tréningu rastie s každou odmakanou minútou, je načase zmeniť prístup k veci. Ak chcete byť a ostať vo forme, mali by ste nájsť spôsob ako sa z pohybu a cvičenia tešiť.

Ak cvičenie ozaj nenávidíte, nemusí byť problém vo vás, ale v samotnom cvičení. Pretože každý má radosť z iných vecí. Niekoho bavia dlhé behy, iných prechádzky v prírode, crossfit, TRX, posilňovňa, bedminton…Hľadajte čo sa vám páči a robí vášmu telu aj mysli dobre a celý vesmír sa spojí, aby ste to našli.

Zdravie patrí medzi ich priority

Zatiaľ čo niektorí ľudia kladú prácu, rodinu a iné momenty ako svoje priority pred cvičenie, pre ľudí v kondícii patrí pohyb a cvičenie medzi absolútne plnohodnotné veci v ich živote.

Možno to znamená, že vstávajú o pol hodinu skôr, pracujú aj cez prázdniny a makajú vo fitku zatiaľ čo vy ste tak zaneprázdnená, až to pekné nie je. Všetko je ale v nastavení priorít a vybudovaní zvyku. Ak si vybudujete návyk, nebude pre vás ťažké ísť cvičiť, ale vzdať sa tréningu.

Boxerská šampiónka Laila Ali povedala: Ľudia, ktorí sú fit, sú rovnakí ako ostatní. Jediný rozdiel spočíva v miere ich odhodlania.

Majú dostatok spánku

Byť fit nie je len o tom ako často cvičíte. Jedna z TOP vecí, ktorú by ste si mali kvôli zachovaniu zdravia dopriať, je spánok. Výdatný spánok je najlepšou formou regenerácie – revitalizuje váš metabolizmus, svaly a dobíja baterky nevídaným spôsobom. Minimálne 5 a maximálne 7-8 hodín je všeobecne odporúčaná norma.

Zostávajú aktívni aj mimo telocvične

Ľudia, ktorí chcú byť fit, sa nevenujú len tréningovým jednotkám, ale aj mimo nich vyhľadávajú rôzne formy aktivít, ktoré ich telo aj myseľ udržia v kondícii. Ponúkame niekoľko príkladov:

  • Chôdza: kdekoľvek, kedykoľvek.
  • Aktívny víkend: bicyklovanie, turistika, tenis,…
  • Schody namiesto výťahu: vždy.
  • Aktívne trávenie prázdnin.
Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.