5 zdravotných benefitov masturbácie

0 98

Masturbácia je v našej spoločnosti stále pomerne tabuizovanou témou. A obzvlášť keď sa týka žien. Pritom ide o aktivitu, ktorá prináša nie len mnoho slasti, ale aj zdravotných benefitov. Chcete vedieť akých?

Zlepšuje náladu

Pravidelnou masturbáciou k jasnejšie mysli! Je to skutočne tak, ženy, ktoré túto aktivitu praktikujú, majú tendenciu menej častejšie upadať do stresu ako dámy, ktoré „to“ nerobia. Pocit šťastia a blaženosti, ktoré pri masturbácii pocítite, sú dôsledkom vyplavovania endorfínov a serotonínu, hormónov vyvolávajúcich pocity šťastia.

Pomáha proti tvorbe infekcií

V mnohých prípadoch je sprievodným javom masturbácie aj orgazmus. A práve „on“ pôsobí ako prevencia vzniku vaginálnych a urinálnych infekcií. Vďaka orgazmu sa z pohlavných orgánov vyplavia všetky nahromadené baktérie a navyše dôjde k stimulácii imunitného systému a tvorbe protilátok.

Zlepšuje spánok

S masturbáciou neprichádza len orgazmus, ale aj pocity radosti a pohody. A práve ony majú pozitívny vplyv na kvalitu spánku. Ženy, ktoré sú zvyknuté masturbovať pred spánkom, obvykle spávajú hlbokým a výdatným spánkom – pri tejto aktivite totiž dochádza aj k fyzickej a duševnej relaxácii.

Zlepšuje sexuálnu výkonnosť

Ženy, ktoré sa neboja masturbovať, obvykle mávajú aj lepší partnerský sex. Počas masturbácie totiŽ skúmajú svoje citlivé miesta a dozvedajú sa o svojom tele veci dovtedy nepoznané. A práve tieto informácie môžu párom pomôcť užívať si sex naplno.

Pomáha ako prevencia proti vaginizmu

Samo-stimulácia funguje aj ako terapia pre ženy, ktoré počas sexuálneho styku nedosahujú orgazmus, prípadne s tým majú veľké problémy. Ide tiež o skvelý prostriedok v boji proti vaginizmu – poruche sexuálnych funkcií, ktorá je spojená s kontrakciami vaginálnych svalov.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.