Ako môžu sociálne siete zničiť váš vzťah s partnerom?

0 40

Všade, kam sa pozrieme, vidíme páry, ktoré namiesto komunikácie medzi sebou, pozerajú do svojich smartfónov. Doba sa za posledné roky zmenila a miléniová generácia doslova vyrastala s internetom a sociálnymi sieťami. Sociálne siete nám síce uľahčujú kontakt s ľuďmi, ktorí sú od nás niekoľko kilometrov vzdialení, vo veľkej miere nám ale môžu aj uškodiť. Viete ako? My vám to prezradíme.

Nebudete spolu vedieť komunikovať

Ak s partnerom často komunikujete cez sociálne siete, časom, keď sa objavia nejaké problémy, nebudete vedieť spolu komunikovať. Zrazu vám príde komunikácia zoči- voči neprirodzená, nebudete sa vedieť vyjadriť. Žiaľ, aj takéto „deformácie“ nám hrozia, ak budete s partnermi často komunikovať cez sociálne siete. Väčšina mladých ľudí však využíva komunikáciu cez sociálne siete vo veľkom. Čím skôr to ale zastavia, poprípade aspoň obmedzia, tým lepšie pre ich vzťah.

Zamyslite sa, páčilo by sa vám, keby váš partner namiesto komunikácie s vami pozeral do telefónu a písal si s kamarátmi a kamarátkami?

Žiadne záujmy. Len sociálne siete!

Ak budete neustále pozerať sociálne siete a komunikovať prostredníctvom nich, zabudnete sa venovať svojim záľubám, ktoré vás doposiaľ napĺňali. Závislosť na sociálnych sieťach môže dospieť až do fázy, keď partner/ partnerka nebude chcieť opustiť sociálne siete a ísť niekam na výlet a venovať sa len životnej partnerke/ partnerovi. Odrazu sa osoba stane závislou a prestane si všímať okolie, čiže svojho životného partnera. Partneri sa začnú od seba vzďaľovať, až budú žiť v jednej domácnosti ako dve samostatné osoby.

Ak nechcete dospieť do fázy odcudzenia, obmedzte čas strávený na sociálnych sieťach a dajte si digitálny detox. Uvidíte, že to vášmu vzťahu prospeje. Budete sa venovať sami sebe a nie prezeraniu noviniek na sociálnych sieťach.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.