3 užitočné rady, ktoré vždy oceníte pri zariaďovaní spálne

0 17

Trávime v nej celú noc a už len z toho dôvodu sa snažíme vybrať si najlepší matrac a posteľ, ktorí nám poskytnú pohodlie. Žiaľ, často krát sa stáva, že si spálňu zahltíme množstvom nepotrebných dekorácií, ktoré sú len chytačmi prachu a do spálne sa absolútne nehodia. Prečítajte si tieto rady, ktorými sa riadili viacerí ľudia, ktorí si chceli zrekonštruovať a nanovo zariadiť tento priestor.

Spánok

1. Posteľ nedávajte hneď k stene a umiestňujte ju ako prvú

Posteľ by nemala byť umiestňovaná úplne pri stene. Znemožnilo by vám to upratovanie pri stene a v prípade, že tam máte zásuvky, znemožnilo by vám to prístup k nim. Podľa feng shui by sa posteľ mala dávať oproti dverám, ale zároveň by nemala byť umiestnená medzi oknom a dverami. Je len na vás, či sa podľa tohto budete riadiť. Určite ju ale nedávajte priamo k stene a nechajte, nech môže čelo postele „dýchať“. Každý jeden z vás musí mať dobrý prístup na svoju stranu postele.

2. Kupujte si posteľ s úložným priestorom

V každej nehnuteľnosti majitelia ocenia čo najviac úložného priestoru. Málokto z nás si ale uvedomuje, že aj v spálni je dostatok úložného priestoru. Ak chcete využiť každý voľný priestor, spojte príjemné s užitočným a dajte si vyrobiť pevnú masívnu posteľ so zabudovaným úložným priestorom, poprípade si kúpte vyššiu posteľ a priestor pod posteľou zaplníte priesvitnými uzatvárateľnými boxmi. Priestor pod posteľou môže byť využitý na 100%.

3. Svetlé upokojujúce farby všade, kde sa pozriete

Priestor v spálni by mal byť zariaďovaný výhradne len v svetlých odtieňoch. Treba si uvedomiť, že spálňa je miestnosť, kde si chcete odpočinúť a práve preto sa nemôžete obzerať po tmavých doplnkoch, ktoré by vás zbytočne len rušili. Siahnite po zelených, žltých, béžových, bielych a modrých doplnkoch. Závesy, obliečky, plachty, prehozy, ale aj steny laďte do týchto spomínaných farieb. Vyhnite sa agresívnej čiernej, fialovej a depresívnej čiernej.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.