Ako sa vyhnúť nachladnutiu na začiatku jesene?

0 68

Výrazné výkyvy teplôt – práve toto nás v blízkych dňoch a týždňoch čaká. Ešte si pamätáme na horúce letné dni a zrazu sa prudko ochladilo, čo náš organizmus nemusí dobre zvládnuť. Ak bývavate často nachladnuté, čo robiť, aby ste tento rok prežili jeseň bez nachladnutia?

Prechladnutie

Vrstvite

Ranné hmly a nízke ranné teploty nás na konci leta môžu zmiasť a práve preto vám odporúčame vrstviť, nakoľko práve v ranných hodinách, kedy sú teploty výrazne nižšie ako v popoludňajších, ohrozujete svoju imunitu a tým aj zdravie.

Odporúčame tenké bavlnené tričko s trojštvrťovými rukávmi a hrubý pletený sveter na gombíky, poprípade pletený alebo teplákový kardigán. V tomto ročnom období využívajte najmä pleteniny – svetre, kardigány, pletené rolákové šaty. Chráňte si najmä oblasť krížov, krku a členkov, ktoré sú v prechodom období najviac háklivé na chlad.

Jedzte zázvor a med

Bojovať proti vírusom objavujúcim sa na začiatku jesene môžete s pomocou zázvora a medu. Každý deň (najlepšie ráno nalačno) jedávajte jednu lyžičku medu. Ak máte radi dobré bylinkové čaje, med nedávajte hneď po uvarení a vylúhovaní čaju. Všetky vitamíny by sa teplom zničili.

Čo sa týka zázvoru, robievajte si z neho čaj. Ak si ho dáte veľa, štipľavá chuť zázvora môže byť nepríjemná.

Z týchto dvoch ingrediencií vám odporúčame vytvoriť tinktúru – zázvor nastrúhajte nadrobno a zmiešajte ho z dvoma- troma polievkovými lyžicami domáceho medu. K tomuto pridajte citrónovú šťavu a máte vynikajúcu pochúťku a zároveň účinný liek proti vírusom.

Vymieňajte pravidelne vzduch v domácnosti

Aj keď sa to môže zdať zvláštne, že práve takýmto spôsobom sa vyhnúť nachladnutiu, je to tak. Akonáhle prestanete pravidelne vetrať a vzduch v miestnostiach zostáva aj pár dní, stáva sa nedýchateľným. Práve v takomto priestore sa rozmnožujú baktérie a navyše ak je váš rodinný príslušník náchylný na prechladnutie, vírusy sa v nevyvetranom priestore šíria rýchlejšie.

Vetrajte každé ráno po dobu 10-15 minút. Takáto doba stačí na to, aby sa v miestnosti vymenil vzduch. Nikdy sa však pri otvorenom okne nezdržiavajte a choďte radšej do druhej miestnosti so zatvoreným oknom.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.