Ako si pred jazdou dodať viac odvahy?

0 35

Šoférovanie v súčasnosti patrí medzi základné zručnosti, ktoré človeku pomôžu v kariére aj bežnom živote. Vedenie motorového vozidla je však pre mnohé slečny, ženy či dámy (a povedzme si pravdu, aj pre mužov) stresujúcou záležitosťou. Poradíme vám, ako si pred jazdením dodať viac odvahy.

Dodajte si odvahu
Dodajte si odvahu

Buďte informovaná

Stresu pred prvou hodinou v autoškole sa môžete ľahko vyhnúť. Ako? Pôjdete sa do školy informovať skôr, ako začne vyučovanie. To pravdepodobne začne hodinou organizačných pokynov, nasledovať bude teoretická časť a trenažér a až po jeho zvládnutí nasadnete za volant naozajstného auta. Šoférovaním po cvičisku si precvičíte rozbiehanie, brzdenie, radenie a iné dôležité činnosti a postupy, ktoré potom využijete priamo v ostrej premávke.

Aktivita a pozitívny prístup

Rozmýšľať o tom čo všetko by sa na ceste mohlo stať „keby…“ nemá vôbec žiadny zmysel. Takéto myšlienky len odvádzajú od toho, čo je podstatné, a tým je maximálna pozornosť a sústredenie sa na naučené činnosti. Autoškola je škola ako každá iná a s chybami sa počíta. Snažte sa z nich poučiť a načerpať čo najviac vedomostí za daný čas. Ak vám niečo nebude jasné, spýtajte sa, hoci aj otázkou, ktorá je na prvý pohľad úplne triviálna.

Autoškola ako tréning psychiky

Osoba inštruktora je v autoškole veľmi dôležitá. Jeho prístup vám môže dodať nové sily, alebo šoférovanie celkom znechutiť. Ak badáte nábeh práve na druhý menovaný prípad, zmeňte myslenie a nenechajte sa otráviť. Veď viete čo sa hovorí – ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku. Zmeňte vnímanie situácie a buďte mu za tie stresy, ktoré vo vás vyvoláva, vďačná. Možno tým len testuje a trénuje vašu psychickú odolnosť. A tá sa vám v cestnej premávke bude naozaj hodiť.

Uvedomte si pozitíva

Skúste zaujať čisto pragmatický pohľad na vec. Uvedomte si čo všetko vám vodičák umožní. Získate nie len väčšiu voľnosť, ale aj kontrolu nad svojim životom. A nie len nad ním. Schopnosť riadiť auta sa do života hodí, napríklad pri cestách s dieťaťom k lekárovi alebo pri starostlivosti o rodičov či starých rodičov. Toto všetko riešiť bez auta sa dá, no mnohokrát veľmi komplikovane. Naučiť sa šoférovať je skutočne jednoduchšie.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.