Ako skĺbiť prácu a starostlivosť o deti?

0 44

Každá žena má obavy z toho, ako skĺbiť prácu a a starostlivosť o deti po materskej dovolenke. Obáva sa, či sa bude môcť venovať svojim deťom plnohodnotne a zároveň uvažuje nad tým, či bude plne sústredná pri práci, ktorá ich rodinu živí. Ako ale skĺbiť prácu a starostlivosť o deti, aby ani jedno neutrpelo?

Pomoc rodičov

Ak máte v blízkosti vášho bydliska, poprípade žijete v jednom dome spolu s rodičmi, ani neviete, akú veľkú výhodu máte. V prípade potreby sa vám starí rodičia postarajú o vaše deti bez toho, aby ste museli zháňať opatrovateľky a deti dávať niekomu cudziemu. Žiadna matka nechce nechať dieťa pri niekom cudzom, no niekedy je nútená improvizovať.

Ak plánujete v blízkej dobe zmenu bydliska, určite ju hľadajte v blízkosti vašich alebo manželových rodičov.

Práca z domu. A prečo nie?

Ak vám zamestnanie výrazne narúša váš rodinný život, skúste sa so zamestnávateľom dohodnúť na práci z domu (záleží aj od typu zamestnania a práce). Pre ženy pracujúce v kancelárii je takáto možnosť najvýhodnejšia, pretože si môžu prispôsobiť svoj pracovný čas, nemusia odchádzať od detí v prípade choroby a ušetria veľa peňazí na cestovanie do a z práce. Takýto typ práce vám ale odporúčame prekonzultovať so zamestnávateľom ešte pred odchodom na materskú.

Ženy pracujúce z domu sú produktívnejšie ako muži, aj keď sa to nemusí zdať. Ak vám to zamestnávateľ neumožní, hľadajte si taký typ práce, ktorý vám to umožní.

Zosúladiť sa s partnerom

Flexibilný pracovný čas vám umožní postarať sa o deti a zároveň aj zarábať. Opäť je to všetko o dohode so zamestnávateľom.

Pre vás a vašu rodinu by bolo najideálnejšie, aby ste sa zosúladili s partnerom a jeho zamestnaním a vykryli dni, kedy vy budete musieť ísť do práce. Ideálne by ale bolo, keby sa zosúladite s partnerom – keď nemôže on, vy budete môcť a keď nebudete môcť vy, on bude môcť.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.