Naučte sa niečo nové o sexe

0 56

„Sex je náš, dělá dobře mně i tobě“ – ako spieva česká rocková legenda Lucie. Intímne spojenia patria k životu a láske úplne prirodzene. Nakoniec, vieme o tom svoje. A čo nevieme, to sa teraz dozvieme.

sex
sex

Prvý vibrátor bol pod parou

Verte či nie, ale prvý vibrátor sa objavil už v roku 1869. Bol poháňaný parou a zo začiatku sa používal ako liečebná pomôcka, vraj na redukovanie hysterických stavov. Spolu s varnou kanvicou, šijacím strojom či toastovačom patril vibrátor k prvým zariadeniam, ktoré boli elektrifikované.

Súložia častejšie muži alebo ženy?

Tak, čo by ste povedali vy? Podľa výskumu magazínu Men´s Fitnes vyhrávajú na celej čiare ženy – vo všeobecnosti súložia o 17% viac ako priemerní muži.

Ženy v priemere zažívajú dlhší…orgazmus ako muži

Hoci sa zdá, že stredobodom pozornosti je orgazmus u mužov, tými, ktoré sa smejú naposledy (a najlepšie), sú ženy. V priemere trvá vyvrcholenie žien až 20 sekúnd, zatiaľ čo mužské „len“ 6.

Zdraviu prospešný orgazmus

Že sex prospieva fyzickému aj duševnému zdraviu je všeobecne známa vec, o orgazme to ale platí tiež. Znižuje riziko ochorení srdca, mŕtvice, rakoviny prsníka a dokonca pôsobí antidepresívne.

Ženy sú hravejšie ako by sa čakalo

Výskumníci z Queen´s University v Kingstone v štáte Ontario zistili, že väčšina žien zo skúmanej vzorky reagovala vzrušene na každý sexuálny stimul, ktorý videli – vrátane nahých mužov a žien, sexu medzi heterosexuálmi a homosexuálmi a tiež styku medzi zvieratami.

Sex uvoľňuje hormóny, ktoré vám bránia močiť

Všimli ste si, že ísť na toaletu ihneď po sexe nie je také jednoduché? Vaše telo totiž pri pohlavnom styku, respektíve pri a po dosiahnutí orgazmu, uvoľňuje antidiuretický hormón, ktorý vám v „tom“ bráni.

Pri orgazme váš mozog čiastočne vypne

Sex má vplyv aj na činnosť mozgu. Podľa výskumov sa ženám počas orgazmu „vypne“ časť mozgu zvaná amygdala, ktorá inak významne ovplyvňuje chovanie pri strachu či úzkosti.

Zdroj: voľný preklad http://www.sheknows.com/love-and-sex/articles/1015617/20-interesting-sex-facts

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.