Šikovné tipy, ako si uľahčiť upratovanie

0 53

Niektoré z vás sa v ňom možno vyžívajú. Niektoré túto činnosť nemusíte a radšej by ste sa jej vyhli. Ak ale nemáte peniaze na upratovačku a neostáva vám nič iné, len si upratať sama, máme pre vás pár zaujímavých tipov, ktoré vám túto sobotnú činnosť výrazne uľahčia.

10

1. Dajte stop vlasom a chumáčom prachu na podlahe

Skôr, ako začnete umývať podlahy, odporúčame vám najprv si pozametať, resp. povysávať podlahy, aby ste odstránili všetku väčšiu špinu, ktorá sa nachádza na podlahe. Máme na mysli hlavne chumáče prachu a vlasy. Aj keď sa vám zdá, že možno budete robiť robotu dvakrát, nie je to tak. Pri umývaní podlahy nebudete musieť chumáče vlasov odmotávať z handry na mope.

2. Používajte ocot

Ak už nemáte prehľad v chemikáliách, ktoré máte doma, nahraďte ich jednoduchým pomocníkom, ktorý v kuchyni určite máte. Začnite pri upratovaní domácnosti namiesto chémie používať kvalitnejší čistiaci prostriedok – ocot. Stačí, keď ho pridáte do horúcej vody vo vedre a môžete sa pustiť do umývania podlahy, kúpeľňového nábytku, ale aj kuchynskej linky. Nedráždi pokožku na rukách a zároveň perfektne dezinfikuje každý povrch v domácnosti. Odporúčame vám ho používať najmä na čistenie kuchynskej linky a časti, kde pripravujete jedlo. Vynikajúci je aj na čistenie kanvice od vodného kameňa a a na čistenie kúpeľňového nábytku.

3. Zvoľte si postupnosť

Aby ste mali vôbec prehľad v tom, čo ste upratali, odporúčame vám zvoliť si určitú postupnosť a neskákať z miestnosti do miestnosti. Nemali by ste prehľad v tom, čo upratujete. Je dôležité, aby ste najprv v miestnosti poutierali prach na nábytku a podlahe a až potom začali s umývaním podlahy.

Ak vám upratovanie príliš nevonia, inšpirujte sa týmito skvelými radami a uvidíte, že vám pôjde všetko od ruky.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.