Tipy, ako sa starať o Kalanchoe

0 252

Kalanchoe sú husté listnaté sukulenty, ktoré sa často vyskytujú v kvetinárstvach a záhradných centrách. Väčšina končí ako črepníkové rastliny, ale niektoré typy kalanchoe pochádzajúce z oblastí, ktoré môžu svojimi podmienkami napodobňovať pôvodnú krajinu ich výskytu – Madagaskar, sa môžu počas letných mesiacov pestovať aj vonku. Zhluky drobných kvietkov vytvárajú veľký kvet, ktorý sa drží vysoko na stonkách nad väčšinou lístia. Ak sa naučíte, ako správne pestovať kalanchoe, táto trvalka vás môže odmeniť niekoľkými sezónami pestrofarebných kvetov.

Kvety kalanchoe sú dlhotrvajúce a kvitnú od zimy až do jari. Rastliny Kalanchoe vyžadujú dobre priepustnú pôdu a teplotu najmenej 16 ° C. Starostlivosť o kalanchoe je nenáročná a ďalšou výhodou tohto sukulentu je, že má málo problémov s chorobami alebo škodcami, najmä keď je pestovaná v interiéroch.

Ako sa starať o Kalanchoe

Starostlivosť o Kalanchoe je minimálna, avšak ohľadne úrovne svetla buďte opatrní. Silné slnečné lúče totiž môžu spáliť končeky listov. Pri pestovaní rastlín kalanchoe umiestnite kvetináče na čiastočné slnko do priestoru, kde je väčšiu časť dňa tieň a nepadá naň priame slnko. Rastlinke doprajte dostatok vody a nebojte sa, že ju prelejete. Kalanchoe vodu vstrebáva postupne a ďalšiu vlahu jej dodajte až vtedy, keď je zemina na pocit suchá. Hnojte raz mesačne počas vegetačného obdobia.

Starostlivosť o Kalanchoe pri druhom kvitnutí

Aby ste rastlinu prinútili znova kvitnúť, musíte ju oklamať  a dopriať jej takzvanú falošnú zimu. Počas októbra až marca sú dĺžky dňa dostatočne krátke na to, aby prirodzene vyvolávali rast kvetných púčikov. V iných obdobiach budete musieť rastlinu umiestniť na väčšiu časť dňa do skrine alebo do tmavej miestnosti. Vytiahnite ju iba na ranné svetlo a po niekoľkých hodinách ju odložte. Táto rastlinka potrebuje šesť týždňov 12 až 14 hodinovej tmy na to, aby vytvorila krásne nové kvety. Ideálne teploty pre kvitnutie kalanchoe sú 4 – 7 ° C v noci a 16 ° C cez deň. Starostlivosť o rastliny, ktoré len začali vytvárať púčiky, je rovnaká, ako starostlivosť o kvitnúce rastliny.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.