Znaky podľa ktorých poznáte, že TO je ten pravý

0 99

Nájsť si životného partnera, s ktorým v dobrom aj zlom prežijete celý život, je obrovským šťastím. Ako poznať, že idete tomuto šťastiu v ústrety? Možno aj podľa týchto znakov, ktoré nájdete v našom článku.

Mať mnoho spoločného je fajn…

Ak ste vy aj váš partner naladení na rovnakú nôtu (obaja máte radi šport, turistiku, prípadne ste intelektuálne založení a filozofovanie vám nie je cudzie), je veľký predpoklad, že budete spolu tráviť čas pri tom, čo vás oboch baví. Budete sa prirodzene podporovať, motivovať a vzájomne ľahšie pochopíte svoje pohnútky a nálady. A to je vo vzťahu obrovskou devízou.

Spoločné záľuby
Spoločné záľuby

…no tolerovať odlišnosti je nemenej podstatné

Aj protiklady sa však môžu priťahovať, no len vtedy, ak sa vzájomne tolerujú. A mať tolerantného partnera je na nezaplatenie. Ak vás má skutočne rád, tak vás berie takú, aká ste. A bez okolkov. So všetkými plusmi aj mínusmi. Snažiť sa vnútiť druhému svoj názor či pohľad na život pod akoukoľvek zámienkou je totiž cesta do vzťahového pekla a prázdnoty.

Pocit napovie viac

V živote aj práci robíme mnoho vecí nasilu. Niekedy totiž niet iného východiska. Tento postoj by sa ale do vzťahu nemal premietať. Ak sa pri svojom partnerovi cítite nesvoja a máte pocit, že sa nesprávate prirodzene, zvýšte svoju opatrnosť. Môže ísť o momentálnu krízu, no ak sa problém ťahá dlhšie, čoskoro pravdepodobne nadíde čas na zamyslenie a možno aj vážnu debatu.

Dokáže sa povzniesť nad svoje ego?

Každý je omylný, vy aj on. Ak si dokáže priznať chybu a je sebakritický, môžete to považovať za veľké plus. S takouto povahou sa aj prípadné problémy a vzťahové krízy dajú vyriešiť oveľa skôr a ľahšie. Dôležité je vedieť spolu komunikovať bez prehnaných emócií a mať vôľu hľadať spoločnú cestu.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.