5 nepísaných pravidiel, ktoré sa v lietadle oplatí dodržiavať

0 11

Všetko má svoje pravidlá a skoro celý život je o nich. Niektoré sú obmedzujúce, ďalšie presne naopak. A práve s takými by sme vás chceli oboznámiť. Lietate radi a často? Alebo radi a zriedkavo? Alebo…? V podstate je to jedno. To, čo si teraz prečítate, pred cestou lietadlom ako by ste našli.

Rady do lietadla
Lietanie

Buďte pripravení

Byť pripravený, vždy pripravený! Staré, socialistické, ale počas letu stále platné. Čo máme konkrétne na mysli? Topánky dole, tekutiny do jednej ruky a do druhej pas či občiansky preukaz. Samozrejme, obrazne povedané. Fľašku s vodou a doklady by ste však mali mať vždy po ruke. A vyzuté topánky pri nohách. Budete mať pohodlnejší let a keby váš krvný obeh mal ústa, tak vám poďakuje.

Príručná batožina

Jasne definovateľné pravidlo znie: čo sa nedá zdvihnúť, to nie je príručná batožina. Baľte sa rozumne a šikovne. Do príručnej batožiny si dajte len naozaj nutné veci, od ktorých bezprostredne závisí vaša pohoda či zdravotný stav. A hlavne: pripravte si batožinu vopred, pretože lietadlo naozaj nie je ideálnym miestom na vybaľovanie kufrov, prehadzovanie vecí, balenie, opätovné vybaľovanie…viete si to predstaviť.

Pitný režim

Treba ho dodržiavať na zemi aj v nebeských výšinách. Zvlášť, keď klimatizácia v lietadle môže vyvolať nepríjemné pocity vysušených slizníc nosa či krku. Zavlažujte svoj organizmus pravidelne a doprajte si aspoň 2-3 dcl vody každú hodinu. Pomôžete tak vlastnému krvnému obehu a vyvarujete sa opuchnutým nohám a mdlobám, ktoré môže vyvolávať dehydratácia. Ak potrebujete ísť na toaletu, trávte tam naozaj len čas, ktorý je nutný na…

Buďte ohľaduplná k prísediacim

Kúpili ste si letenku, jedno miesto v lietadle. Využívajte teda priestor, ktorý ste si zaplatili. V živote je dobré mať široké lakte, pri sedení v lietadle sa to však považuje za neslušnosť. Podobne ako zbytočné využívanie sklápacích sedadiel. Nepísané pravidlo znie: sklápacie sedadlá je možné použiť ak let trvá aspoň 2 hodiny a osoba sediaca za vami má menej ako 180cm.

Cestovanie s deťmi

Ak cestujete v lietadle s deťmi, snažte sa, aby ich pozornosť bola čo najmenej rozptyľovaná. Dajte im do rúk obľúbenú knižku, pustite rozprávku, prípadne hudbu. Cesta lietadlom by mala prebiehať nerušene, pretože okrem vás sa v lietadle nachádza ďalších niekoľko desiatok ľudí, ktorým by hluk a detské vymýšľanie mohlo vadiť.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.