Potraviny, ktoré povzbudzujú sexuálny apetít – I. časť

0 33

Jedlom sa dá nie len nasýtiť, ale tiež vzbudiť chuť na niečo viac. Pri dlhodobej konzumácii dokonca aj chuť na sex. Niektoré potraviny to dokážu. Prinášame vám prvú časť rebríčka afrodiziakálnych potravín s prekvapivo povzbudzujúcimi účinkami.

Sexuálny apetít
Sexuálny apetít

Oriešky

Kešu, arašidy, vlašské orechy a ďalšie majú mnoho pozitívnych účinkov, o ich vplyve na sexuálnu výkonnosť sa však hovorí minimálne. Pritom aj v tomto smere dokážu človeku pomôcť. Sú totiž bohaté na arginín, aminokyselinu ktorá je potrebná na syntézu oxidu dusnatého vplývajúceho na erekciu. Oriešky ako olejnaté plodiny tiež znižujú hladinu cholesterolu, čo je dobré pre celkové zdravie tela. Podľa štúdií sú na tom muži konzumujúci na arginín (stačí 3000mg denne) lepšie po stránke sexuálnej výkonnosti oveľa lepšie ako tí, ktorí takéto potraviny nekonzumujú.

Zelená zelenina

Je dobré ju konzumovať nie len z dôvodu obsahu vlákniny. Napríklad taký špenát patrí čo do obsahu magnézia medzi najbohatšie zásobárne spomedzi zelených plodín. A to je prospešné aj kvôli tomu, že pomáha rozširovať cievy, vďaka čomu je zabezpečený lepší prietok krvi do genitálií. Opomenúť ale nemôžeme ani kyselinu listovú, nachádzajúcu sa v špenáte, brokolici alebo kapuste. Tá udržuje sexuálne zdravie u mužov aj žien a pomáha znižovať hladinu homocysteínu, škodlivej substancie v krvi.

Vajíčka

Na prvý pohľad tak možno nevyzerajú, ale práve vajíčka sú potravinou, ktorá pomáha zvyšovať sexuálnu dlhovekosť ľudstva. Obsahujú nie len veľa proteínov, ale aj vysoké množstvá vitamínov B6 a B5 zodpovedných za zdravé libido. Ďalšie vitamíny vo vajíčkach pomáhajú lepšie zvládať stres a vplývajú na silnejšiu erekciu. Začnite deň konzumáciou vajíčok a skončite ho vášnivými chvíľami v posteli.

Červené víno

Ďalší dôvod prečo ho piť! Antioxidanty v spojení s alkoholom vo víne spúšťajú produkciu oxidu dusnatého v krvi, čo umožňuje uvoľnenie stien v tepnách a lepší prietok krvi do pohlavných orgánov. Výsledkom je priamy vzťah medzi požitým množstvom červeného vína a rastom sexuálneho apetítu. Avšak pozor – s alkoholom ako takým to nepreháňajte. A nie len preto, že na sexuálny výkon pôsobí tlmivo.

Už čoskoro: Potraviny, ktoré povzbudzujú sexuálny apetít – II. časť

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.