5 super nápadov, ktoré v domácnosti využijete

0 83

Jednoduché riešenia bývajú obvykle tie najúčinnejšie. Pozrite si s nami týchto 5 podarených vychytávok, ktoré vám uľahčia každodenné „problémy“ drobného charakteru.

Ako správne odlepovať bločky

Samolepiace bločky používajú takmer všetci. A takmer všetci robia tú istú chybu – papierik z bločku trhajú od nelepivej časti smerom k lepivej. Robte to naopak a papierik zostane po prilepení krásne rovný.

Ako na pripečené koláče

Že sa občas čosi kdesi pripáli, to sa stane každému. Pripečené koláče ale nie sú tým, čím by sa dalo nejak výrazne chváliť. Ak nedopatrením necháte pečivo v rúre dlhšie a ono sa pripáli, nevyhadzujte ho. Použite strúhadlo a pripálenú vrstvu jednoducho zoškriabte.

Poradte si s pripečenými koláčmi
Poradte si s pripečenými koláčmi

Ako na studené nohy

Dlhé hodiny presedené za počítačom môžu mať za následok aj to, že vás po čase začnú oziabať nohy. Aj na tento moment existuje jednoduchý recept. Naplňte plastovú fľašu horúcou vodou a dajte si ju pod nohy. Alebo ešte lepšie – odsadnite od PC a trošku sa rozhýbte:).

Ako na gumové čipsy a popkorn

Určite to poznáte. Ak necháte čipsy alebo popkorn dlhšie otvorený, stratí svoju chrumkavosť a ostane doslova gumený. Aj s týmto stavom sa ale dá niečo robiť. Vysypte obsah vrecka na tanier, prikryte ho papierovou utierkou a vložte tanier do mikrovlnky. „Prehrejte“ 20-30 sekúnd a môžete si opäť pochutnať na chrumkavých dobrotách.

Ako recyklovať odpad?

Ako využiť odpad z kuchyne? Rozmixujte šupky z banánov, škrupinky z vajíčok a kávovú usadeninu. Mali by ste získať mazľavú hnedú hmotu, na ktorej si síce nepochutíte, ale ulahodíte ňou vašim rastlinkám a kvetom. Pre zeleň vo vašom dome to je výživová bomba!

Výživa pre kvety
Výživa pre kvety
Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.