6 jednoduchých rád, ktoré vám pomôžu ostať fit aj v zime

0 42

Ak je vašim cieľom byť zdravá, fyzická aktivita je rovnako dôležitá ako jedlo ktoré jete. Zároveň znižuje riziko srdcovocievnych chorôb, vysokého krvného tlaku a niektorých druhov rakoviny. Okrem zdravotných benefitov fyzická aktivita zlepšuje náladu, odháňa depresie a pomáha človeku lepšie sa vyrovnať so stresom.

Cvičenie
Cvičenie

• Vyskúšajte nové spôsoby ako zostať fit. Presondujte miestne športové centrá a kluby a oboznámte sa s ich ponukou. Zapojte sa do hodín tanca, prípadne vyskúšajte bedminton či squash. Okolo týchto športov sa navyše združuje zaujímavá komunita zanietených športovcov, určite vás radi prijmú medzi seba.

• Ak vás skupinové športy a aktivity nezaujali, ponorte sa do online sveta tréningových videí. Ešte lepšie ale spravíte, ak si najmete osobného trénera. Oboznámi vás so správnymi technikami jednotlivých cvičení a vy si tak budete môcť vybranú aktivitu užívať oveľa efektívnejšie.

• Skvelým spôsobom ako udržať fitnes rutinu je cvičiť s priateľkou podľa spoločne vytvoreného harmonogramu. Nejde ani tak o to, že sa budete cítiť vinne ak cvičenie z rôznych dôvodov zrušíte, ale skôr o vzájomnú motiváciu, ktorá vás obe bude posúvať vpred.

• Nemáte náladu alebo chuť ísť do fitka? Zaveďte do svojho plánu oddych, prípadne malú zmenu – navštívte saunu, hodinu jogy alebo zaraďte pár naťahovacích cvikov u vás doma. Telo je cez zimu prirodzene stiahnutejšie a chladnejšie, takže strečing je o to dôležitejší práve počas chladnejších dní.

• Nastavte si ciele, ktoré vás budú motivovať v cvičení. Nezáleží na tom, či chcete na jar ubehnúť maratón alebo schudnúť do plaviek, hlavné je zostať motivovaná. Je to tiež výborná prevencia vo chvíľach, kedy budete chcieť s fyzickou aktivitou „seknúť“ (verte, že také chvíle prídu).

• Cvičiť skvelo, vyzerať skvelo – to je trend, ktorý je všetkým príjemný. Áno, aj nové tréningové oblečenie môže podporiť vaše rozhodnutie ísť na bedminton, do fitka alebo na hodinu jogy. Skvele padnúce, funkčné a pekné nové oblečenie je ďalšou skvelou motiváciou pre vás.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.