Potraviny, ktoré povzbudzujú sexuálny apetít – II. časť

0 37

Prečítajte si pokračovanie článku o potravinách, ktoré môžu prispieť k šťastnejšiemu a vyrovnanejšiemu intímnemu životu. Vedeli ste, že z dlhodobého hľadiska je cesnak jednou z najprospešnejších prostriedkov povzbudzujúcich sexuálnu túžbu?

Sexuálny apetít
Sexuálny apetít

Tmavá čokoláda

Táto pochutina je oddávna považovaná za účinné afrodiziakum. Okrem iného obsahuje zlúčeninu zvanú fenyletylamín, ktorá uvoľňuje endorfíny, obvykle sa uvoľňujúce pri sexe. Môže tiež za rastúci pocit príťažlivosti medzi zamilovanými. Tmavá čokoláda povzbudzuje krvný obeh a zvyšuje sexuálnu túžbu. Preto ak as vám uvedeného nedostáva, skúste si kúpiť kvalitnú tmavú čokoládu. Môžete len získať. A zamaškrtiť si.

Melón

Červená nie je modrá, ale niekedy áno. Napríklad v prípade červeného melóna, ktorý odborníci označujú ako prírodnú viagru. Obľúbené letné ovocie obsahuje aminokyseliny extrémne pozitívne pôsobiace na kardiovaskulárny systém a libido. Tí, čo hľadajú stratený sexuálny apetít, by preto mali melón zaradiť do svojho jedálnička.

Špargľa

Čo sa vplyvu na potenciu týka, je špargľa považovaná za super-potravinu. Obsahuje kyselinu listovú, ktorá napomáha produkcii histamínu, ktorý je zase dôležitý pri udržiavaní sexuálneho drajvu mužov aj žien. Účinky špargle na plodnosť sú známe oddávna. Nakoniec, svoj latinský názov (asparagus) získala táto zelenina zaujímavým spôsobom – vznikol zo slangového výrazu pre mužský pohlavný orgán; asperge. Sexuálny apetít údajne nepovzbudzuje len fyziologicky, ale aj psychologicky. Môže za to tvar špargle a spôsob, akým ho vníma ľudská myseľ.

Cesnak

Ako je možné, že aromatický cesnak podporuje sexuálny život? Vie sa o ňom najmä to, že je jedným z najlepších prírodných antibiotík a má výborné antivírové účinky. Za to všetko môže látka zvaná alicín, ktorá tak isto povzbudzuje libido a rozpaľuje lýtka mužom aj ženám. Pomáha zvyšovať prietok krvi v organizme a z dlhodobého hľadiska tak posilňuje sexuálnu aktivitu.

Avokádo

Jednotka na našom zozname, rovnako ako v moderných jedálničkoch. Okrem toho že avokádo je naozaj delikátny, blahodárne tiež pôsobí na zvyšovanie libida. Môže za to prítomnosť kyseliny listovej, ktorá pomáha pri metabolizme proteínov a tiež vitamínov z radu B6, zodpovedných za zvýšenú produkciu mužských hormónov. Z účinkov na ženský organizmus zase nemôže opomenúť fakt, že avokádo výrazne napomáha správnemu fungovaniu štítnej žľazy.

Potraviny, ktoré povzbudzujú sexuálny apetít – I. časť

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.