Rebríček TOP 4 romantických filmových príbehov

0 34

Láska šťastná, tragická, neopätovaná. Na svete snáď nie je nik, kto by ju v jednej z týchto podôb nezažil. Láska je jednou z ústredných tém ľudského života, básní, piesní a filmov tiež. Ponúkame vám tipy na štvoricu dojemných príbehov, na ktoré kinematografia nikdy nezabudne. A vy tiež nie.

Romantické filmové príbehy
Romantické filmové príbehy

Dracula

„Prekročil som oceán času aby som vás našiel.“ Dracula je prosto zo starej školy. Ten, ktorý vznikol pod režisérkou taktovkou F. F. Coppolu rozhodne. A to nie je myslené v zlom. Hoci film tento rok oslávi štvrťstoročie, má stále čo ponúknuť zamilovaným dušiam. Stokerov Dracula je príbehom tragickej lásky, bolesť z ktorej je mocnejšia ako čas. Žiadny prvoplánový krvák, ale plnohodnotná dráma, síce s hororovými prvkami, ale na pozadí ohromnej lásky.

Dom pri jazere

Ďalší príbeh o tom, že láska dokáže byť silnejšia ako čas. Na rozdiel od Draculu však príbeh končí happy endom. Chcete ho vidieť? Tak si pozrite príbeh Kate a Alexa, ktorých majstrovsky hrajú Sandra Bullock a Keanu Reeves. Delí ich more času a spája jedna poštová schránka, ktorá patrí domu pri jazere. Práve cez ňu komunikujú a zisťujú o sebe oveľa viac, ako čakali. Môžu sa stretnúť, hoci jeden žije v roku 2004 a druhý v roku 2006?

Duch

Opäť príbeh lásky, ktorú ani smrť neprekoná. Hoci všetko mohlo byť inak, pretože Molly (Demi Moore) a Sam (Patrick Swayze) žili dokonale idylicky. Po Samovej tragickej smrti však bol všetkému z ničoho nič koniec. Aj keď, nie úplne. Sam totiž úplne neodišiel. Ako duch zostal pri svojej milovanej Molly a ochraňoval ju, až kým naozaj nenastal jeho čas. Pozor na záverečnú scénu, hrozia uslzené oči a zovreté hrdlo!

P.S.: Milujem ťa

A do tretice láska až za hrob. Napriek občasným roztržkám sa Garry a Holly šialene milovali. Až tak, že si život jeden bez druhého nedokázali predstaviť. Osud to ale chcel inak a Holly ostala na všetko sama. Nebol by to ale Garry, ak by nevymyslel niečo šialené. Žene, ktorej zmenil život a ona ho zmenila jemu, napísal ešte pred svojou smrťou 10 listov. Mali jej pomôcť prekonať najťažšie obdobie života…

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.