7 tipov + video návod ako sa zbaliť na cesty

0 33

Cestovanie je super. Ale príprava naň trošku bolí. Najmä balenie býva momentom, ktorý nie každý dobre znáša. My sme však pre vás našli návod, ako si balenie kufrov na cesty uľahčiť. Inšpirujte sa týmto videom z dielne Londýnskeho letiska Heathrow, na ktorom sa len za minulý rok „premlelo“ viac ako 75 miliónov cestujúcich!

Zabaliť alebo zrolovať? Aký spôsob balenia je najlepší? Týchto pár jednoduchých krokov vám celý problém osvetlí.

1. Balenie si uľahčíte, ak si všetky veci, ktoré si plánujete vziať so sebou na cestu, pekne rozložíte po zemi. Takto budete mať dokonalý prehľad o všetkých položkách. Skúste z nich vybrať zhruba tretinu, ktorú necháte doma. Skúste sa na vec pozrieť takto – to, čo si nezoberiete, jednoducho nebudete potrebovať.

Rozložte si veci po zemi
Rozložte si veci po zemi

2. Samotné balenie začnite od podlahy, od topánok. Využite priestor v nich a naplňte ho mäkkými predmetmi – napríklad zrolovanými ponožkami. Aby ste v batožine využili každý centimeter priestoru, ukladajte pár(y) topánok pätou ku špičke tak, ako vidíte na obrázku. To je najideálnejšie rozloženie.

Začnite od topánok
Začnite od topánok

3. Keď sú vaše topánky na mieste, vyplňte zvyšný priestor mäkkými predmetmi ako sú tričká, ponožky, pančucháče alebo plavky. Hlavnou myšlienkou celého procesu je vytvorenie čo najtenšej vrstvy. Preto ak je to možné a niektorý z predmetov sa dá zrolovať, spravte tak. Vyplníte ním nejakú tu medzeru a jeho miesto budete môcť zaplniť niečím iným.

Pokračujte mäkkými predmetmi
Pokračujte mäkkými predmetmi

4. Ale čo s nohavicami, sukňami, šatami alebo sakami? Tie sa predsa zrolovať a pokrčiť nemôžu. Tento tip vám pomôže: vezmite napríklad nohavice a uložte ich tak, že jeden ich koniec bude v kufri a ďalší bude z neho vytŕčať. Zoberte ďalší kúsok (napríklad ďalšie nohavice) a umiestnite ich podobným štýlom, ale obrátene (viď. obrázok). Takto poukladajte všetky háklivé kúsky oblečenia. Nakoniec, kúsok po kúsku, striedavo zohýbajte ich prečnievajúce konce dovnútra.

Teraz sú na rade nohavice alebo šaty
Teraz sú na rade nohavice alebo šaty

5. Na takto poukladané a zbalené oblečenie umiestnite igelitový obal, napríklad z čistiarne. Vďaka tomu, že je prirodzene klzký, sa oblečenie pod ním automaticky prispôsobí a keď ho vytiahnete z batožiny, nebude pokrčené.

Na oblečenie umiestnite igelitový obal
Na oblečenie umiestnite igelitový obal

6. Krehké predmety alebo veci náchylné na poškodenie (fotoaparáty, okuliare, knihy alebo toaletné potreby) baľte kvôli maximálnej ochrane čo najviac do stredu batožiny. Nezabudnite na potenciálne nehody a toaletné potreby radšej zbaľte do dvoch uzatvárateľných sáčkov. Tie by mali zadržať všetky krémy a tekutiny, ktoré by v prípade vytečenia mohli poškodiť elektroniku alebo poškvrniť oblečenie.

Krehké predmety patria do stredu batožiny
Krehké predmety patria do stredu batožiny

7. Dobrý tip – opasky nestáčajte. Radšej ich umiestnite pozdĺž okrajov kufra. Ako vrchnú a poslednú vrstvu vložte do batožiny vaše najlepšie oblečenie. Netlačte do batožiny veci, ktoré sa vám do nej už nezmestili.

Opasky nestáčajte
Opasky nestáčajte

Tip na záver – balíček toaletných potrieb nechajte v kufri. Pri ďalšej ceste budete mať pri balení o starosť menej.

Tip na záver
Tip na záver

 Videonávod:

Zdroj: www.youtube.com/watch?v=LIk8v__Osm8

 

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.