Tipy ako upratovať a zároveň precvičovať telo

0 33

Chceli by ste spevniť svoje telo, no neviete si nájsť cestu do fitnescentra? To vôbec nevadí, váš cieľ sa vám môže podariť dosiahnuť aj v domácich podmienkach. Síce trošku netradičným spôsobom, ale práve o tom je každý progres. O ceste po neprešľapaných chodníčkoch. Prinášame vám zopár bláznivých, no užitočných tipov ako spojiť príjemné (posilňovanie) s užitočným (upratovanie).

Plank pri utieraní podláh

Plank je jedným z najpopulárnejších cvikov dnešnej doby. Spevníte ním celé telo, najmä však jeho stred – teda svaly brucha a chrbta v krížovej oblasti. Východiskovou polohou je vzpor, pričom telo je v jednej rovine a zadok nie je ani privysoko, ani prinízko spadnutý. Náročnejší variant predstavuje plank so striedavým príťahom nôh k hrudníku. Podložte si pod špičky handry (viď. prvý cvik na videu) a budete mať nie len pevnejší stred tela, ale aj čistejšiu podlahu.

Plank pri utieraní podláh
Plank pri utieraní podláh

Drep cvičíte, ani o tom neviete

Drep patrí k základným cvikom, ktoré posilňujú nie len svaly nôh, ale aj chrbta a brucha. Niekedy si to ani neuvedomujeme, ale drepov vykonávame denne aj niekoľko desiatok, vždy keď sa pre niečo zohneme. Aké je ich správne prevedenie? Nohy na šírku ramien, chrbát prirodzene vystretý, pri samotnom drepe nesmú kolená presahovať špičky a chodidlá by celý čas mali ostať pevne na zemi. Vďaka drepu a sile nôh zdvihnete aj ťažšie bremená bez toho, že by ste sa museli obávať o svoje kríže.

5 dobrých rád, ktoré využijete pri jarnom upratovaní

Drep cvičíte, ani o tom neviete
Drep cvičíte, ani o tom neviete

Výpony na lýtkach vždy, keď stojíte

Vypracované lýtkové svaly dokážu pritiahnuť pozornosť a aj vďaka nim sa vám bude chodiť do schodov ľahšie. Skúste ich posilňovať vždy, keď stojíte. Napríklad pri utieraní pracovnej dosky v kuchyni môžete robiť výpony a naviac ešte zanožovať. Najskôr jedna noha, potom druhá.

Výpony na lýtkach vždy, keď stojíte
Výpony na lýtkach vždy, keď stojíte

5 najčastejších chýb pri upratovaní

Posteľ ako podložka na kliky

Posteľ je stvorená na spanie, to sa asi zhodneme. Môže ale rovnako dobre poslúžiť ako podložka na kliky. Spomeňte si na to pri upratovaní vašej postele a dajte si sériu klikov, trebárs dvakrát po desať opakovaní. Kliky skvele formujú vrchnú časť tela, najmä ruky, ramená, prsné svalstvo a svaly chrbta, rovnako však aj brušné svaly.

Posteľ ako podložka na kliky
Posteľ ako podložka na kliky

Pozrite si video a využite upratovanie na vášmu zdraviu a telu prospešnú činnosť.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.